Kontorimööbli valik peab olema teadlik ja informeeritud

Kontoritoole müüakse eesmärgiga pakkuda mugavat istumisasendit inimesele, kes peab toolil veetma suurema osa enda päevast. Seetõttu on korraliku kontoritooli teadlik valimine äärmiselt oluline. Ideaane oleks loomulikult, kui kontoritooli oleks võimalik tellida eritellimusel tehtuna just igale töötajale sobivate omadustega.

Kontoritoole tehakse igasuguste mõõtude ja suuruseega. Enne ühe tooli soetamist on aga hulk asju, mille üle tuleks mõelda ja mida kaaluda. Juhul, kui neid arvesse ei võta, siis võib kontoritoolide ostmine lõppeda täieliku katastroofiga, sest need ei taga ei kasutusmugavust ega vastupidavust.

Kvaliteetne kontoritool ei ole enamasti odav, kuid hoolega otsides võite leida korraliku töötooli ka alla 100€ hinnaga. Oluline on jälgida, et tooli konstruktsioonid oleksid vastupidavad ning olemas kõik vajalikud lisad tooli mugavaks kasutamiseks. Odavaimad toolid võib isegai kätte saada 20 euroga, kuid nende soetamisel peaks olema eriti tähelepanelik kvaliteedi suhtes.

Töölaua valimisel seab tihtilugu piirid ruumide suurus, kuhu lauad soovitakse paigutada. Juhul, kui kontoris või tööruumis ei ole piisavalt ruumi, et paigutada suuri eraldiseisvalid kontorilaudu, siis tuleb mõelda ja otsida ruumisäästlikumaid variante. Kui aga ka sellest ei ole abi, siis tuleks mõelda suurema kontoripinna rentimisele. Laua valikul ei tohiks samuti tähelepanu pöörata ainult hinnale, vaid kindlasti ka töölaua kvaliteedile. Oluline on nii õige materjali valik  kui ka konstruktsioonid. Läbi tuleks mõelda see, kas töölauda soovitakse liigutada ühest ruumist teise või on see algusest lõpuni oma kohal.

Üks oluline aspekt, millele tihti tähelepanu ei pöörata, on prügi. Ühes kontoris võib tekkida päeva jooksul muljetavaldav hulk paberiprahti ja muud prügi ning selle paigutamisele või ümbertöötlemisele tuleb kindlasti mõelda, kui hakatakse sisustama kontoriruume. Kõige pearem on, kui valite prügikastid sellised, et neile oleks võimalik peale panna ka kaas, et kogu tekkinud prügi ei oleks nähtaval klientidele, kes kontorisse tulla võivad. Samuti oleks hea, kui kontorisse oleks soetatud ka paberihunt, mis võimaldaks hoida kokku paberiprügi mahtu ning hävitada ka konidentsiaalseid andmeid.

Tööruumi prügist vabastamisele aitab kaasa ka selle korralik ning süstemaatiline organiseerimine. Mõistliku suuruse ning paigutusega arhiivikapid, riiulid ning panipaigad on ühes korralikus kontoris väga olulisel kohal. Seetõttu tuleks ka nende valimisel meeles pidada firma vajadusi ning võimalusi dokumente süsteemselt arhiveerida või ladustada.

Tööruumidest vähemoluline ei ole ka kontoris asuvad puhkeruumid. Ka sellele tuleks mõelda kontori sisustamisel, et oleks olemas nurgake, kuhu saab minna kohvi jooma või niisama lõunapausi ajal lõõgastuma. Sellises nurgakeses võiks kindlasti olla mõni diivan või tugitool, et töölistel oleks võimalik eemalduda tööasendist ning veidi puhata. Tänapäevased kontorimööbli toojad pakuvad ka laias valikus pehmemööblit, mis sobib muu kontori sisustusega väga hästi.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga