Kuidas valida mööblit väikesesse tuppa?

Õige elutoa mööbli valimine võib osustuda väljakutseks, kui teil on vaja sisustada tuba, mis ei ole just väga suur. Kahjuks tuleb seda üsna tihti ette, kui elate korteris, kus peate hakkama saama väikeste pindadega või jagatud ruumidega.

On siiski võimalik maitsekalt kujundada ka väiksemaid tubasid ning õigete vahenditega on võimalik luua ka illusioon suuremast ruumist. Üks võimalus selle tegemiseks on õige elutoa mööbli valimine.

Kaasaegsed lahendused

Üks paremaid võimalusi elutoa mööböli valimiseks on otsustada moodsa ning kaasaegse mööbli kasuks. Kaasaegsed mööbliesemed on lihtsad ning sirgelõkellised ja võtavad reeglina üsna vähe ruumi. Mis neil aga puudub, on erinevad kaunistused. Selle kompenseerib aga elegantne kuju, rikkalikud tekstuurid ning peegeldavad pinnad. Need kolm omadust, mis iseloomustavad moodsat mööblit, aitavad teie toal paista suurem, kui see tegelikult on.

Te ei peaks tegelikult kasutama väikeses toas massiivset ning paljude nikerdustega mööbliesemeid, kui teie elutuba on väiksemõõtmeline. Massiivne mööbel teeb teie toa veel väiksemaks ning jätab mulje, et seal on väga kitsas.

Mitme funktsiooniga mööbel

Kui teil on väike elutuba, siis peaksid teie valitud mööbliesemed kandma endas rohkem, kui ühte funktsiooni. Näiteks võte te valida diivanilaua, millel on sahtel, kus houda ajakirju, raamatuid või fotoalbumeid. Või ostate näiteks kapi, mille uksel on peegel. Võite valida ka diivani, mida saab muuta diivanvoodiks, kui teile tulevad külalised.

Rääkides diivanitest, siis on väiksesse elutuppa mõtekam valida madalam ja väiksem diivan suure diivani asemel. Väga lihtne põhjus on sellele see, et väiksem diivan või tugitool võtab lihtsalt vähem ruumi, kui tavamõõtudes diivan.

Kui teil on väike elutuba, siis peaks iga ostetav mööbliese olema läbimõeldud ning olulise funktsiooniga, et ei tekis tarbetut mööblit. Teie eesmark on seda niigi vähest ruumi maksimaalselt ära kasutada ning jätta nii palju vaba ruumi, kui võimalik.

Värvide ja valguse kasutamine

Oma väikese elutoa tõttu võite olla sunnitud valima modernse ja minimalistliku mööbli ning peate kasutusele võtma ka muud vahendid, et anda elutoale isikupära ning avarust. Üks viis seda teha on valida õiged värvid.

Kaasaegsed ja minimalistlikud lähenemised sisekujundusele näevad reeglina ette neturaalsete toonide kasutamist nagu beež, hall, valge ja pruun. Kuid te võite tuua oma tuppa särtsu lisades mõne erksama värvilaigu. Valige üksainus toon, mis on julge ning särav. Kui teile ei meeldi erksad põhivärvid, siis võite nende asemel kasutada ka heledaid toone rohelisest või sinisest, et luua illusioon ruumi avarusest ja kaugusest.

Teine võimalus luua avaruse illusiooni on kasutada reguleeritavat valgust. Üks rippuv lamp toa keskel muudab toa kitsaks ja süngeks. Selle asemel on soovitatav paigutada väiksemaid kohtvalgusteid seinte lähedale, et tuba paistaks erksam ning avaram.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga