Õhksoojuspump – vaieldamatult parim

Õhksoojuspump on vaieldamatult parimaid kütteseadmeid üldse, mis viimasel ajal meie piirkonnas turule on tulnud. Soojuspumpade väike elektri- ja ruumikulu, ülikiire paigaldus, kiire soojatootmine ja fakt, et sama raha eest saab ka suvel tuba jahutada, teebki õhksoojuspumbast aina populaarsema valiku küttesüsteemide hulgas. Kvaliteetse seadmega, mis on paigaldatud õigesse kohta, on kokkuhoid elektrienergiale garanteeritud. Pole ühtegi teist soojuspumbaliiki, millel oleks nii lühike tasuvusaeg.

Õhksoojuspumpa ostes on oluline kindlasti jälgida, et soetatud ja paigaldatud saaks kvaliteetne mudel . Kui soovite minna kindla peale välja, siis oleks mõistlik valida firmadest näiteks Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi või Panasonicu eliitmudelid.

Toome siia näiteks kaks enim populaarsust kogunud õhksoojuspumba tootja lipulaeva – Panasonic HZ-seeria ja Fujitsu Nordic Extreme soojuspumbad.

2016 aastal uuenenud Panasonic HZ-seeria on soojuspumba turu üks liidritest kõikides tarbija jaoks olulistes näitajates. Soojuspumba eeliseks on  selles suur efektiivsus, erakordselt kõrge kasutegur, ülimalt madal müratase või võime töötada väga madalate temperatuuride juures. Kõik selles seadmes on lihtsalt parim. Seade kasutab oma tööks äärmiselt keskkonnasõbralikku külmakandjat R32. Eriti kõrge COP (kasutegur kütmisel) ja küttekaabliga varustatud Scroll-kompressor tagavad maksimaalse energiasäästu aastaringselt. Panasonicu poolt patenteeritud Inverter+ tehnoloogia tõstab seadme efektiivsust üle 20%. See tähendab 20% võrra väikseimaid elektriarveid võrreldes muude Inverter tüüpi soojuspupmadega. Uuel mudelil on tehase poolt paigaldatud nii kompressori kui ka seadme kondensaatvee sulatamiseks mõeldud küttekaablid. Need teevad seadmest tõelise Nordic mudeli, mis on mõeldud kasutamiseks põhjamaistes tingimustes. Seadmega on soovi korral võimalik hoida eramus madalat temperatuuri isegi kuni +8C või +10C. Seade on varustautud kolmetoimeline Super Alleru Buster süsteemiga, mis on mõeldud allergikutele. Seadmel on kaugjuhtimise valmidus.

Ka Fujitsu toodete hulgast leiame suurepäraseid ja kvaliteetseid mudeleid, mis sobivad meie põhjamaisesse kliimasse. Näiteks Fujitsu LTCN-inverteriga õhksoojuspumbas Nordic Extreme
on ühendatud pilkupüüdev välimus ja uusim tehnoloogia. Toote eripäraks on ühe nupulevajutusega seadistatav +10 kraadi hoidmise funktsioon, mis on mõeldud kasutamiseks suvilatesse või ruumidesse, kus pikema perioodi vältel ei viibi inimesi või kus mõnel muul põhjusel ei soovita hoida kõrgemat temperatuuri kui +10 °C. See aitab säästa energiat ja hoida kokku raha. Seadmel on ka liikumisandur, mis tagav selle, et kui ruumis inimesi pole, lülitab seade end automaatselt energiasäästurežiimile. Sisseehitatud taimeriga saab lülitada seadet vajadust mööda sisse-välja neli korda päevas ja 28 korda nädalas. Ka müravähendusele on selle seadme puhul tähelepanu pööratud. Müravähendusfunktsiooni tõttu sobivad Fujitsu seadmed hästi kohta, kus on vaja langetada seadme välisosa mürataset: näiteks öisel ajal kortermaja rõdul või paigas, mis asub naabermaja aknale väga
lähedal. Fujitsu N-seeria parimad omadused tulevad välja just talvistes tingimustes, sest need seadmed on tõenäoliselt maailmas ainsad masstootmises olevad õhksoojuspumbad, mille kompressorikamber on ehitatud külmas kliimas säästlikuks kütmiseks. N-seeria seadmed on väga populaarsed nii Soomes, Rootsis kui ka Norras.

Nende soojuspumpade puhul on kindel, et tagatud on töökindlus ka madalamatel temperatuuridel ning oluline energiasääst sooja tootmisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga